zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Jubileusz 25-lecia Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska

25 lat temu, 15 grudnia 1992 roku, utworzone zostało Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska.

logo CDPGS small

W dniu 15 grudnia 1992 roku Zarządzeniem Nr 204/92 Wojewody Katowickiego, Wojciecha Czecha, zostało powołane Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. W tym miejscu chciałbym tylko przypomnieć 25. rocznicę utworzenia Centrum, a także poinformować, że jubileuszowe uroczystości zostaną zorganizowane w kwietniu 2018 roku. Planujemy przygotować seminarium naukowe oraz syntetyczny raport podsumowujący działalność Centrum w latach 1992-2017. Informacje o uroczystości jubileuszowej zamieścimy na stronie internetowej Centrum. Działalność Centrum w latach 1994-2014 została podsumowana w czasie konferencji naukowej „Regionalne czerwone listy zagrożenia w ochronie zasobów przyrody – ich rola i znaczenie oraz stan i potrzeby”, zorganizowanej przez Centrum w dniu 26 listopada 2014 r. w Katowicach.

Dyrektor Jerzy B. Parusel

25lecieCDPGS

Czytaj więcej o 20-leciu Centrum na stronach: http://www.cdpgs.katowice.pl/o-centrum
oraz w publikacji dostępnej w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej:
Parusel J. 2014. 20 lat działalności Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska, s.: 8-11. W: Parusel J. B. (red.) Regionalne czerwone listy zagrożenia w ochronie zasobów przyrody – ich rola i znaczenie oraz stan i potrzeby. Konferencja naukowa, 26 listopada 2014 r., Katowice. Streszczenia referatów i posterów. Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska, Katowice
https://www.sbc.org.pl/dl…/publication/259056/edition/245043

Pin It

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr Jerzy B. Parusel

Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Śląskiego.

      logo CDPGS small logo slaskie kolorowe rgb

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy