zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Wystawa "Chomik europejski (Cricetus cricetus) – ginący klejnot naszej przyrody"

Wystawa zdjęć chomika europejskiego Cricetus cricetus fotografa Łukasza Koby w Muzeum Górnośląskim w dniach od 25 października do 6 grudnia 2018 r.

Pierwsze oprowadzanie kuratorskie po wystawie odbędzie się 11 listopada 2018 r. (niedziela) o godz. 16.00, prowadzący - dr Piotr Cempulik, wstęp wolny.

wystawa MG chomik 2018

„Chomik europejski (Cricetus cricetus) – ginący klejnot naszej przyrody” to wystawa autorska fotografa Łukasza Koby, laureata konkursu Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Śląskiego w roku 2017. Fotografie przedstawiają chomika europejskiego, którego obecność zaskakuje w lokalnym środowisku.

Łukasz Koba, jak sam o sobie mówi, zamienił wędkę na aparat fotograficzny, dzięki czemu może obcować z przyrodą w bezkrwawy sposób. To fotografia spowodowała, że zaczął dostrzegać świat, jakiego wcześniej nie znał, a odwiedzający Muzeum Górnośląskie będą mogli spojrzeć jego oczami na naturę już od 25 października.

czas trwania: 25 października - 6 grudnia 2018
miejsce: pl. Jana III Sobieskiego 2
kuratorzy: dr Roland Dobosz, dr Piotr Cempulik

Źródła:

http://muzeum.bytom.pl/?exhibition=chomik-europejski-cricetus-cricetus-ginacy-klejnot-naszej-przyrody&exhibition_date=2018-10-31

http://muzeum.bytom.pl/?event=chomik-europejski-cricetus-cricetus-ginacy-klejnot-naszej-przyrody-oprowadzanie-z-kuratorem

Pin It

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr Jerzy B. Parusel

Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Śląskiego.

      logo CDPGS small logo slaskie kolorowe rgb

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy