zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

geoportal.gov.pl
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
Geoportal RDOŚ Katowice
BioGeo Silesia

Biblioteki cyfrowe

Ta strona używa cookie, w celu zbierania anonimowych statystyk. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

ul. Plebiscytowa 19, 40-035 Katowice
tel. (32) 60 32 200, 60 32 300
internet: www.wfosigw.katowice.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Katowicach, prowadzący działalność od 1993 roku, jest elementem zintegrowanego systemu finansowania ochrony środowiska w Polsce, do którego należą m.in. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska oraz wojewódzkie fundusze ochrony środowiska. Z pomocy WFOŚiGW mogą korzystać wszystkie jednostki organizacyjne, podmioty gospodarcze niezależnie od formy własności, a także osoby fizyczne.

Głównym celem Funduszu jest wspieranie administracji publicznej, przedsiębiorców, instytucji i organizacji pozarządowych w podejmowanych przez nich działaniach proekologicznych. Dzięki środkom WFOŚiGW możliwa jest realizacja polityki ekologicznej województwa śląskiego, opracowywanej przez samorząd województwa.

Środki finansowe funduszu pochodzą z opłat za korzystanie ze środowiska i kar za jego naruszanie lub degradację. Obecnie coraz większą rolę odgrywają również operacje na rynkach finansowych. System finansowania ochrony środowiska, którego częścią są Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jest uważany za jeden z najlepiej działających w tej części Europy.

Fundusz posiadają osobowość prawną, co pozwala mu samodzielnie wyznaczać swoje cele, a to przekłada się na sprawność ich działania. Dzięki środkom zabezpieczanym przez Fundusz możliwe było ubieganie się o dofinansowanie z Unii Europejskiej dla wielu kosztownych, ale ważnych dla poprawy stanu śląskiego środowiska projektów.

O stronie

Serwis opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.
Dyrektor CDPGŚ - dr Jerzy B. Parusel

Galeria

Newsletter

Chcesz być na bieżąco - zapisz się do listy mailingowej

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy