zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

geoportal.gov.pl
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
Geoportal RDOŚ Katowice
BioGeo Silesia

Biblioteki cyfrowe

Ta strona używa cookie, w celu zbierania anonimowych statystyk. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach

ul. Powstańców 41a, 40-024 Katowice
tel.: (32) 20-77-801, (32) 20-77-880
internet: http://www.katowice.rdos.gov.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska oraz Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska (RDOŚ) utworzone zostały na podstawie Ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008 r. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.).

RDOŚ w Katowicach jest głównym organem administracji państwowej zarządzającym ochroną środowiska w województwie śląskim. Podlega Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Do kompetencji RDOŚ należy m. in. zarządzanie, tworzenie i likwidowanie form ochrony przyrody, wydawanie decyzji i pozwoleń przewidzianych ustawą o ochronie przyrody, prowadzenie, bądź uczestniczenie w ocenach oddziaływania na środowisko oraz gromadzenie danych o środowisku.

RDOŚ współpracuje również z jednostkami samorządowymi i organizacjami ekologicznymi.

Opracowano na podstawie:

http://www.gdos.gov.pl/Articles/view/1899/Regionalni_Dyrektorzy_Ochrony_Srodowiska

O stronie

Serwis opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.
Dyrektor CDPGŚ - dr Jerzy B. Parusel

Galeria

Newsletter

Chcesz być na bieżąco - zapisz się do listy mailingowej

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy